Home Genel Sonunda Jamie’s Italian’a gidebildim!

Sonunda Jamie’s Italian’a gidebildim!

written by Deniz Gözler Özenç 19 February 2014
Sonunda Jamie’s Italian’a gidebildim!

İlk açıldığında haftasonları rezervasyon için aradığımda telefonlara cevap veren olmuyordu, restaurant dolup dolup taşıyordu!

Bir anda İstanbul’un en hip restaurantı olup çıktı Jamie’s Italian – belki yavaştan popüleritesini yitirmeye başlamış da olabilir – ama ben daha yeni gidebildim ve bu varsayımla eğer hala keşfedemeyenleriniz varsa yardımcı olmak adına ufak bir tanıtım yazısı yazmaya karar verdim 😉 

Restaurant iki bölümden oluşuyor, ufak bir kapalı alan ve daha büyükçe bir bahçe: çalışanlar son derece ilgili, bilgili ve mütevazi 🙂  Karbonhidrat yemem yasak olduğu için önden gelen zeytinyağı ve ekmek sepetini aynen geri yolladık ama içim gitmedi değil:

jamie's-italian-ekmek-sepeti-istanbul-denizdeninciler-iyiyasam1

 

Annem ufak bir porsiyon “Taglatielle Bolognese” söyledi, ben de tattım, tabii ki Jamie Oliver‘dan beklentimi karşılayacak derecede diri ve hafif bir sosla yapılmıştı. (Bolognese söylersiniz ve sos ağır ve yağlıdır ya genelde – işte öyle değildi!)

jamie's-italian-istanbul-denizdeninciler-iyiyasam-yemek-taglatielle-bolognese1

 

Benim siparişim olan “Fırın Köfte,” yanında sotelenmiş karalahana ve polentayla servis ediliyordu. Doyacağım kadar büyük olacağını hayal etmiştim ama maalesef -tadı güzel olmasına rağmen- menüde yazdığı kadar “dev” bir köfteyla karşılaşmadım.

jamie's-italian-istanbul-firin-kofte-denizdeninciler-iyiyasam1

 

Ama ne öğrendim? Demek ki Jamie’s Italian’a gelip de tek porsiyonla doyma hayali kurmayacakmışız. Porsiyonlar, başlangıç / antipasti – ana yemek – tatlı üçgeniyle doyacağınız şekilde kurgulanmış. Bu koşullar altında yemeğe geldiğinizde -içki içmeyecekseniz- ve iyice doymak niyetindeyseniz adam başı 100tl’lik bir bütçeyle gelmek gerek. Aşağıda resmini gördüğünüz menünün tamamını görüntülemek içinse şu linke tıklamanız yeterli 🙂

Benim fikirlerimin yanı sıra Foursquare yorumlarını öğrenmek ve daha çok resim görüntülemek istiyorsanız da lütfen buradan buyrun!

Screen Shot 2014-02-19 at 00.34.23

Bunlar da ilginizi çekebilir:

%d bloggers like this: