Home Genel Hootsuite’in yeni tarayıcı eklentisi Hootlet bir harika dostum!

Hootsuite’in yeni tarayıcı eklentisi Hootlet bir harika dostum!

written by Deniz Gözler Özenç 11 May 2014
Hootsuite’in yeni tarayıcı eklentisi Hootlet bir harika dostum!

İtiraf etmeliyim ki Tweetdeck‘i oldum olası sevemedim. Belki de bu yüzden Hootsuite‘i harikulade bulmasam da yıllardır kullanmaya devam ettim. Ama kısa süre önce beta sürümünü hayata geçirdiği tarayıcı eklentisi Hootlet, ciddi anlamda Hootsuite’e bakışımı değiştirdi. 

Bir kere artık ileti planlamak için Hootsuite’e giriş yapmanız her defasında panelin içinden çalışmanıza gerek yok. (Profesyonel bir kullanıcı olarak çok fazla hesap yönetiyorsanız panel zaten karmakarışık görünüyor.) Chrome veya Firefox tarayıcılarının herhangi birinde gezinirken istediğiniz paylaşımı yapabiliyorsunuz. Diğer tarayıcılar için toolbar’a bookmarklet olarak eklenebiliyor. Zamanlama (scheduling) bile yapabiliyorsanız ve hatta zamanlanmış tüm mesajları Hootlet’ın içinde ekran değiştirmeden görebiliyorsanız: zaten bir sosyal medya yöneticisi daha ne ister?

— demeyin: daha iyisi var. Siz Google’da arama yaparken, arama terimlerinizi Twitter’da da sorgulayan Hootlet, size konuyla ilgili yazılmış olan en güncel tweetleri buluyor.

Yetmiyor: Pinterest, Youtube, Instagram, Flickr, Google Images’la da entegre çalışan Hootlet gördüğünüz içerikteki “Hootlet” butonuna tıklayarak direk paylaşım yapmanızı sağlıyor, başlığını atıyor, linkini kısaltıyor, utanmasa bir de hal hatır soracak!

Ama tüm bunları geçin: bence Hootlet’in en efsane özelliği Google Maps’le ve Yelp’le entegre çalışması olmuş. Her iki platformda da arama yaptığınızda çıkan sonuçların “etrafındaki (güncel) tweetleri” görüntüleyebiliyor, isterseniz de bu tweetleri Hootsuite’te bir akış (stream) haline getirerek düzenli olarak panelden de izleyebiliyorsunuz. Mekan sahipleri, etkinlik, dijital pazarlama ve PR işiyle uğraşanlar için mükemmel bir araç olduğunu düşünüyorum.

Daha fazla bilgi almak için şuraya tıklayabilirsiniz 😉

Yok diyosanız bu Hootsuite, Tweetdeck neyin uygulamalara merak saldım, o zaman da şuraya bakmak isteyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

%d bloggers like this: