Home İlham 6 saniyelik Vine danslarından “All about that bass” yıldızlığına: Sione Maraschino

6 saniyelik Vine danslarından “All about that bass” yıldızlığına: Sione Maraschino

written by Deniz Gözler Özenç 27 October 2014
6 saniyelik Vine danslarından “All about that bass” yıldızlığına: Sione Maraschino

Asıl ismi Sione Kelepi. Yaklaşık bir buçuk yıl öncesine kadar Florida’daki Walt Disney World’de tren kondüktörlüğü yapıyordu. “Vine” kurulduktan 4 ay sonra @sionemaraschino ismiyle açtığı hesabı bugün neredeyse 500 bin takipçiye sahip.
Üstelik Meghan Trainor’ın 15 haftadır  Billboard Top 100 listesinin #1 numarasından inmeyen ve bugün itibariyle Youtube’da 183 Milyon kez izlenmiş olan “All About that Bass” parçasının klibinin de yıldızı!

Başta sadece hayatındaki komik anları paylaşan Sione, Vine’larını planlamakla uğraşmamış bile. Komikliğiyle bir kaç ay içinde 1000’in üstünde ufak bir takipçi kitlesi olmuş. Eylül 2013’te paylaştığı video ise paylaşım rekoru kırmış.

  Her nedense, boş bir otoparkta çektiği ve “The Maraschino Step” (Maraschino adımları) ismini verdiği bu dansın taklitleri bile defalarca paylaşılınca mevzu Buzzfeed’in haberine konu olmuş. Eh artık Sione de aptal değil ya, sosyal medyada ne tutuyorsa onu yapması gerektiğini anlayarak – dans videolarına ağırlık vermeye başlamış. Sonrası 1980ler Türk filmlerinin millenial versiyonu: Meghan Trainor’ın yeni klibini çekecek olan ekipten biri Sione’yi Instagram’dan bulup klipte oynamak isteyip istemediğini sormuş ve Sione de Disney World’deki işini bırakıp koşa koşa gelmiş. Peki Sione klipten gelen para ve popülerlikliği nasıl mı kullanıyor? Vine’da, Instagram’da ve Twitter’da daha fazla takipçiye ulaşmak için videolar çekmeye, “içerik üretmeye” devam ediyor. Bu arada gelen klip tekliflerini de geri çevirmiyor 🙂

Kaynak: dailydot.com

Bunlar da ilginizi çekebilir:

%d bloggers like this: