Home Wellness Yeni anne-babalar için “Baby Tracker” takip uygulaması

Yeni anne-babalar için “Baby Tracker” takip uygulaması

written by Deniz Gözler Özenç 4 January 2015
Yeni anne-babalar için “Baby Tracker” takip uygulaması

Uykusuzluğun insanı ne hale getirebileceğini en iyi yeni anne – babalar bilir. En son hangi taraftan emdi, bugün toplam kaç saat uyudu, ne kadar formül içti, kaç defa çiş-kaka yaptı: Leyla’nın ilk aylarında “Baby Tracker” hayat kurtarmıştı desem yeridir.

[dropcap] H [/dropcap]ayır şimdi yalan söylemeyeyim, başka takip uygulamaları da var eminim Appstore‘da ama bu benim kullandığım. Neticede 5 üzerinden 510 oyla 4.5 yıldız almış bir uygulama çok da kötü olamaz değil mi?

2.5 kilo doğan bir bebeğin hipoglisemi riski olması, en fazla 3 saatte bir beslenmesi anlamına geliyor. Emzirme işlemini uyurken yapamayacağıma göre Leyla’nın doğumundan itibaren ilk üç ay neredeyse hiç 3 saaatin üzerinde uyumadım.

Emzirme işi hassas mevzu: bir emzirme sağdan başladıysa öbürünü soldan başlamak gerek. Gün içinde yeterince sıvı alıp almadığını kontrol etmek gerek – ki bu ancak kaç defa çişli bez değiştirdiğimizi sayarak oluyor. Yarımşar saatlik uykuları da hesap ederek çocuğun toplamda ne kadar uyuduğunu, 3 aydan sonra yavaş yavaş düzene girmeye başlayan 3 gündüz uykularının saat kaçta başlayıp ne kadar sürdüğünü görebilmek için bir yerlere not almak şart.

Anlayacağınız bebeğin iyi olup olmadığını anlamak için hep bir bakkal hesabı, hep bir istatistik kovalamaca 🙂 Bir defter tutsam kesin kaybederdim ama telefon nasılsa hep yanımda diyerek indirdim uygulamayı.

"Baby Tracker" uygulamasından bir demet ekran görüntüsü.

Uygulamanın ekran görüntüleri.

En güzel tarafı size zamana yayılmış bilgi ve istatistikler sunması. İsterseniz bebeğin boy, kilo vs bilgilerini bile girebiliyorsunuz. Fotoğraf albümleri oluşturabiliyor, gerekirse birden fazla bebek bilgisi girebiliyorsunuz.

İstatistik bilgilerin çoğu ücretli versiyonda mevcut – ki ben $4.99 vermesem de uygulamanın etinden ve sütünden bir hayli faydalandığımı düşünüyorum.

Anlayacağınız, uykusuz her gece modunda olmasanız bile, yeni anne ve babalara şiddetle tavsiye ediyorum. Sanırım Android versiyonu yok ama Appstore’dan hem iPad hem de iPhone versiyonlarını indirebilirsiniz.

Sevgiyle,

Deniz

 

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

%d bloggers like this: