Home Sadelik Son Dakika Yeni Yıl Dekorasyon ve Parti Fikirleri

Son Dakika Yeni Yıl Dekorasyon ve Parti Fikirleri

written by Deniz Gözler Özenç 27 December 2015
Son Dakika Yeni Yıl Dekorasyon ve Parti Fikirleri

Yeni yılınızı sevdiklerinizle birlikte evde geçireceğiniz 70,954. yılbaşınızda biraz değişiklik yapmak istemez misiniz? Biraz atmosfer katalım ortama, ne dersiniz?

Sizin için ikramdan dekorasyona 15 fikir toparladım. Evde bulunan veya kolay erişilebilir malzemeleri kullanarak, fazla da uğraşmadan güzel ve  farklı bir ortam yaratmak mümkün mü düşüncesiyle önerilerimi seçtim.

İlginizi çeken önerinin altında bir kaynak linki göreceksiniz. Tarifin orjinaline gitmek için bu linke tıklayın. Link yabancı dilde olsa da, bolca resimden neyin nasıl yapıldığını çıkartabileceğiniz gibi – hazreti Google’ın tercümesine de nail olabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şuradaki yazım size yardımcı olacaktır. Şimdiden iyi eğlenceler!

1. Kitaplardan son dakika bir yılbaşı ağacı yapın.

Yılın bir kaç haftası için ağaç almak istemezseniz, üst üste dizdiğiniz kitaplarınızı güzel bir LED ışıklandırma kullanarak ağaca dönüştürebilir – çok cool bir görüntü yaratabilirsiniz.

2. Şıkır şıkır bir bingo değişiklik olur.

Olur da bu yıl bir değişiklik yapıp tombala değil de bingo oynamayı düşünürseniz, bu şahane yeni yıl bingosu çok sükse yapacaktır. Bingo şablonlarını indirmek için resmin altındaki kaynak linkine tıklayabilirsiniz.

3. Geri sayım balonlarıyla heyecan yaratın.

Yılbaşı gecesi evde aileniz ve dostlarınızla kutlayacaksanız, üzerine son saatleri yazdığınız balonları saat başı patlatarak heyecanı yükseltebilirsiniz 🙂

4. Çam ağacı peçetelikler çok kibar olur.

Elişi kağıtlarından yapabileceğiniz bu peçetelikler misafirlerinizin çok hoşuna gidecek.

5. Partiye şöyle bir fotoğraf seti hazırlayın, yanında da bir selfie çubuğu.

Aşağıdaki kaynak linkine tıklayarak indirdiğiniz şablonları renkli bir yazıcıyla basın, bir kartona yapıştırın ve ucuna da birer tane tahta şiş takın. Çok eğlenceli fotoğraflar çekeceksiniz! Yok eğer uğraşamam, direk satın alayım diyorsanız hazır olanları da her yerde var, tabii bu kadar şeker değiller.

6 – Konfeti dolu balonları yapmak çok kolay.

Şişirmeden önce konfetiyle doldurduğunuz balonları gece tam 12’de patlatın, olur mu? 😉

7. Elf şapkası peçetelikler masada çok şirin durur.

Elişi kağıdı kıvırmakla uğraşamazsanız yeşil peçetelikler alıp kendiniz de kıvırabilirsiniz. Üzerine süslü birer kürdan da koydunuz mu, tamam.

8. Kar yağarcasına bir fotoğraf arka planı yapın.

Ufak pamuk parçalarını şeffaf ya da beyaz bir ipe dizip sarkıtın. Hatta daha iyisi, aralara sarı LED ışıklar da yerleştirin. Yılbaşı fotoğraflarınız ışıl ışıl ve unutulmaz olsun!

9. Evde merdiven var mıydı?

Kitap sevmiyorsanız ve alternatif bir yılbaşı ağacı yapma niyetindeyseniz evdeki bir merdiveni de kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken etrafına renkli LED ışıklar sarmak ve kabloların üzerine güzel süsler asmak 🙂

Kaynak: buzzfeed.com

Kaynak: buzzfeed.com

10. Milföyden “2016” yazın, yılbaşı gecesi servis edin.

Misafirlerinize milföyden 2016 yazan atıştırmalıkları bir sos eşliğinde sunabilirsiniz. İncecik şeritler halinde kestiğiniz milföyleri 2016 yazacak şekilde düzenleyip fırına veriyorsunuz, o kadar.

11. Duvara yapıştıracağınız renkli bantlarla da ağaç yapabilirsiniz.

Bir üçüncü yılbaşı ağacı önerisi, duvara yapıştıracağınız renkli bantlarla birlikte aile fotoğrafları, yılbaşı kartları ve hafif süsleri bir ağaç şeklinde düzenlemek.

12. İkramlık Yılbaşı Ağacı Dürümleri hazırlayın.

Misafirlerinize ikram etmek için hazırladığınız (veya satın aldığınız) dürümleri kesip tek kişilik porsiyonlar haline getirin ve yılbaşı ağacı şeklinde tabağa yerleştirin. Tepesine de sarı veya kırmızı bir biberi yıldız şeklinde güzelce kesip koydunuz mu, tamamsınız.

13. Yılbaşı süslerini sadece ağaçta kullanmayın.

Her yerden kolayca satın alabileceğiniz yılbaşı süslerini vazolara, sehpa tabaklarına yerleştirebilir, pencerelere asabilir ve envai çeşit yerde kullanabilirsiniz.

Kaynak: bhg.com

Kaynak: bhg.com

14. Kartondan Noel Baba çatal-bıçak tutacağı yapabilirsiniz.

 

15. Misafirlerinize el yapımı çikolatadan ikramlık hediyeler hazırlayın.

Geçen yılbaşında bunu nasıl yapabileceğinize dair başka bir öneriler listesi hazırlamıştım. Buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kaynak: uitpaulineskeuken.nl/

Kaynak: uitpaulineskeuken.nl/

 

Umarım işinize yarar…

Sizin son dakika çözümleriniz nedir? Yılbaşını evde kutlarken parti havasına girmek ve keyifli bir davet vermek için neler yapıyorsunuz?

Harika bir yeni yılımız olsun!

Sevgiler,

D.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

%d bloggers like this: